Program

Program

Wysokie NapięcieGra dla 2-6 graczy, wiek: 12+
Czas gry: ok. 60 do 120 min.
Koszt prezentowanej gry: 120 PLN

Zarabianie pieniędzy na sieci energetycznej? Czy powinienem używać węgla lub oleju do wytwarzania prądu w tradycyjny sposób? A może te zasoby wyczerpią się w przyszłości? A może przyszłość leży w spalarni śmieci? Z pewnością energia jądrowa jest bardzo zachęcająca. Jeśli tylko rząd zatroszczy się o składowanie odpadów atomowych przyniesie to spory zysk. Oczywiście możesz używać bardziej ekologicznych źródeł energii i być niezależnym od zasobów. Ale czy takie rozwiązanie będzie wystarczająco wydajne, aby zaspokoić wszystkich klientów?

W trakcie gry licytuje się elektrownie, atomowe, wiatrowe i inne, których następnie używa się do zasilania miast podłączonych do własnej sieci energetycznej. Każda elektrownia wymaga specyficznych surowców - węgla, oleju, śmieci lub uranu, których ceny i dostępność zmienia się dynamicznie na rynku. Zwycięzcą zostaje osoba, która podłączyła do swojej sieci i zaopatruje w energię największą liczbę miast.

Atutem gry jest jej dynamika i prostota zasad - kapitalistyczny rynek i rządzące na nim prawa stają się zrozumiałe już po pierwszej kolejce a wtedy zaczynamy chcieć więcej - więcej kupować, więcej posiadać, więcej zarabiać.